- Główny specjalista: Wrocław - 602 631 660, Zielona Góra - 784 100 511
Zbiornikowe przepompownie ścieków to kompletny obiekt dostarczony na plac budowy. Przeznaczone są do pompowania w systemach kanalizacji ciśnieniowej, grawitacyjnej, ścieków sanitarnych, komunalnych, wód opadowych i drenażowych.
W skład kompletu wchodzą:
- zbiorniki przepompownie
- pompy zatapialne
- elementy rurociągów wewnątrz pompowni
- armatura zaporowa i odcinająca
- wyposażenie wewnątrz pompowni
- zestaw zasilająco-sterujący
Zbiorniki.
Oferowane są o następujących wielkościach średnic: 1200, 1500, 1800, 2000 i 2500 mm i wysokości od 1600 do 5200 mm - do budowy przepompowni z dwiema pompami. Wykonania materiałowe: zbiorniki betonowe z betonu klasy B45 oraz zbiorniki politylenowe. Zbiorniki o średnicach od 800 do 1100 polecane są dla małych, przydomowych przepompowni, wyposażonych w jedną pompę zatapialną. Zastosowanie zbiorników z innych niż wymienione materiałów lub o innych kształtach jest możliwe w drodze indywidualnych zleceń.
Pompy zatapialne.
Pola pracy pomp zatapialnych oferowanych do zastosowania w przepompowniach.
Kadłuby pomp i wirników wykonane są z żeliwa szarego. Pompy malowane są farbami epoksydowymi. Do uszczelnienia wału zastosowano dwa uszczelnienia mechaniczne o niezależnym kierunku obrotów, rozdzielone komorą olejową. Wszystkie pompy na żądanie mogą być wyposażone w układ sygnalizujący przecieki wody do komory olejowej. Rodzaje pomp zatapialnych i zalecane obszary zastosowań przedstawia tabela poniżej. Pompy do stałej instalacji wyposażone są w stopę sprzęgającą i kabel zasilający o długości 10 m.
Pola pracy pomp zatapialnych.
Elementy rurociągów wewnątrz przepompowni.
Wszystkie elementy rurociągów wykonane są ze stali węglowej (np. St3S) cynkowanej ogniowo. Kołnierze, kolana wykonane są na ciśnienie 1 MPa, również cynkowane ogniowo. W ramach indywidualnych zleceń możliwe są inne wykonania materiałowe. Elementy złączne wykonane są ze stali nierdzewnej.
Armatura zaporowo - odcinająca.
Zastosowana armatura wykonywana jest na ciśnienie 1 MPa. Zasuwy miękko doszczelnione, lub zawory kulowe z napędem wykonywane z żeliwa, malowane farbami epoksydowymi. Zawory zwrotne kulowe wykonane również z żeliwa i malowane farbami epoksydowymi. Elementy złączne wykonywane ze stali nierdzewnej.
Wyposażenie wewnątrz pompowni.
Elementy wyposażenia: podesty, drabiny, uchwyty pływaków wykonane są ze staki węglowej (np. St3S) cynkowanej ogniowo. Elementy złączne wykonywane są ze stali nierdzewnej. Elementy używane do budowy wentylacji wykonywane są z tworzywa sztucznego (PE) lub PCV.
Zestaw zasilająco - sterujący.
Zestaw zasilająco - sterujący zabudowany jest w oddzielnej szafie montowanej na zewnątrz przepompowni. Szafa posiada zabezpieczenie antywłamaniowe, wewnątrz montowana jest skrzynka główna o stopniu ochrony IP 67. Zestaw pozwala na realizację następujących funkcji:
- sterowanie automatyczne pomp w zakresie poziomu cieczy min. i max., z przemienną pracą pomp dla układu dwupompowego;
- sterownie ręczne (lokalne) pracą pomp.
Zabezpiecza przed przeciążeniem, asymetrią zasilania, zanikiem faz, skutkami zwarcia. Wyposażony jest w miernik czasu pracy każdej pompy i gniazda 220V i 380V.
Dodatkowo może być zamontowany:
- układ łagodnego startu i hamowania pomp;
- system monitoringu z centralną sterownią.
Dobór pompowni.
Dobór wielkości przepompowni dokonywany jest na podstawie danych uzyskanych od klienta. W celu ułatwienia precyzowania wymagań wykorzystywana jest "Karta doboru przepompowni". Określone tak wymagania stanowią podstawę do wstępnego doboru typu i wielkości. Dalsze prace nad projektem prowadzone są w drodze bezpośrednich kontaktów z klientem.
AQUA Grupa SBS
ul. Marii Skłodowskiej-Curie 25
65-124 Zielona Góra
Telefon: +48 68 451 11 89
Fax: +48 68 456 76 03
E-mail: kontakt@pomp.pl
Godziny otwarcia:
pn-pt: 07:00 - 16:00